ریاضیات برزخ!
شهریور 9, 1397
ماجرای ما و شیطان !
شهریور 9, 1397

از سلسله مباحث انسان شناسی استاد محمد شجاعی

باید دغدغه وفات و آخرت را داشته باشیم. به فکر این پنجاه ایستگاه و پنجاه هزار سال باشیم که پیش‌رو داریم؛ هر ایستگاه هزار سال است. آن کسی که اتم به اتم، الکترون به الکترون اینجا را خلق کرده، خودش به ما گزارش می‌دهد و می‌گوید: در قیامت، ما پنجاه هزار سال ایستگاه داریم. دغدغه ی ما این باشد اگر آنجا به من گفتند رابطه‌ات با قرآن چگونه بود؟ بتوانم جواب دهم. اگر گفتند وظیفه‌ات با پدرومادر، خانواده‌ات چگونه بود؟ درست جواب بدهم.

این سؤال‌هایی است که باید جواب داد. مثل دانشجویی که جز کنکور، به چیز دیگر فکر نمی‌کند. کسی که می‌خواهد در کنکور قبول شود، تمام هم و غمش را برای کنکور می‌گذارد و به چیز دیگری فکر نمی‌کند. وقتی انسان به فکر ابدیتش است دنیا در نظام روحی او کوچک می‌شود.

 این طور نیست برای هرچیزی عصبی شود. برای هر چیزی غصه دار شود.

 

محمد همایونفر
محمد همایونفر
تخصص ها و مهارت ها:1- برنامه ریزی راهبردی ، ایده پردازی و طراحی و معماری پروژه های پژوهشی 2-اجرای پروژه های سامانه های اطلاعاتی، داده پردازی و تحلیل کیفی 3 - اجرای پروژه های گفتار پژوهی و مصاحبه عمیق 4- طراحی و اجرای پروژه های فرهنگی و تولید نرم افزار های مالتی مدیا و اپلیکیشن موبایل 5 - پژوهشگر و سخنران حوزه سبک زندگی و غرب پژوهی 6 - روش شناسی حوزه اندیشه ورزی و پژوهش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =