نفاق ، انقلابی های پشیمان و دیو دنیاطلبی !
مهر 6, 1397
بزرگترین منکر اجتماعی
مهر 6, 1397

مرثیه ای برای اندیشه !

محمد همایونفر

– فقط بچه های انقلاب بخوانند! –

ای کاش زین و لگام اندیشه بر رخش بادپای آرمان خواهی بچه های انقلاب بنشیند ، آنوقت شاید این قلب های زلال در گل و لای بازی های زبل خان های سیاست مکدر نشوند !

قرار انقلاب یادمان نرود ، قراری با امضای صدها هزار خون و دنیا دنیا خون و دل !

انقلاب آمده است تا اندیشه ها در جهت تعالی آزاد گردد ، نیامده است تا پادگان اندیشه احداث شود و پایانه تفکر برپاگردد ! که بله اندیشه ها دوش فنگ !! به چپ چپ !! ایست !!! به راست راست !!! قد…..م رو…..و !!!! یک دو !!! یک دو !!! گروهان آزاد !!

انقلاب آمده است تا بساط استبداد و انحصار را جمع کند مبادا شانه های خلوصمان نردبان بندبازان دنیاطلب گردد.

قرار بود آزادانه اندیشه کنیم ، عمیق انتخاب کنیم و مردانه مقاومت ، برای آرمان ، تکرار می کنم ! آرمان ! نه توهمی به نام آرمان به کام حاکمان !! در مورد من دچار شبهه ولایت فقیه نشوید !! مرادم از حاکمان ، دار و دسته هایی است که به جای ما فکر می کنند ، برایمان نسخه می پیچند و هر تعریفی از مفاهیم پسندیدند به خوردمان می دهند و ما مخلصانه اما ابلهانه اندیشه را به پادگان این خواص در همیشه ی تاریخ برده ایم ! البته خشنودیم که باچند واسطه شناس و ناشناس به بیت وصلیم !! غافل اینکه صراحت اندیشه علی خاک می خورد تو از پستوی این و آن به او وصلی ؟

انقلاب آمده است تا حقیقت گم نشود مبادا که گردن حقایق به تیغ های بی احساس منافع سپرده گردد ! تمام تلخی ها و سختی های انقلاب در چشمه حقیقت جویی آن گوارا و شیرین می گردد ، نشود که این چشمه به برکه جلبک های فرعونیت آدم های پرنفوذ فروخته شود !

همیشه می ترسم که بچه های انقلاب پیش از اندیشیدن انتخاب کنند ، پیش از عمیق شدن قضاوت کنند و میراث خون های پاک و آرزوهای دور و دراز مستضعفان بشریت ، در مکاره دغلبازان سیاست ، به یغما برود !

او را که تعلقی نیست ، بیمی هم نیست ! بیم آن دارم  که اشعث ها و شبث ها و ابوموسی ها ، با نفوذ و خدعه و لحیه مالک ها را از سپاه بگیرند و جای آن عمروعاص ها بازی گردان سرنوشت علی و امت گردند !

این هم شعبه ای از حقیقت است که علی هم بی مالک ها دست بسته خواص پرمدعا می گردد !! دور نیست همان طور که دور نبود ! بازی خوردن اهالی جبهه حق ، کم نبوده است که اینبار هم تکرار نگردد ! چه ساده می شود حقیقت ها را به شخصیت ها فروخت !!! صدها بار الگوواره های ما پیش چشمانمان شکسته است تا بیاموزیم که حقیقت را به مسلخ شخصیت ها نبریم اما نیاموختیم که نیاموختیم !! هزینه اش لختی درنگ و اندیشه است ! و گاهی پاسخ به چند پرسش ساده ! بر ما رواست آنچه بر امت رسول در صدر اسلام رفت ، آنچنان که شیران بدر و جان برکفان احد و خیبر در چکاچک شمشیر کم نیاوردند اما در نغمه دل انگیز سکه های زر باختند آنچه باختند و فنا نمودند آنچه از پیش ساختند ! اما امت که حقیقت ها را در شخصیت ها می جست ، این تفاوت ها را ندید ! به همین سادگی اکنون نیز نمی بیند ! درس تاریخ اینست که طاغوت همیشه باز می گردد مادامیکه که نفهمیم بی اندیشه، اسب احساس ما را کجا خواهد برد ! این مرثیه ای بود برای اندیشه ! در پادگانی که برای ما بچه های انقلاب برپا کرده اند !

محمد همایونفر
محمد همایونفر
تخصص ها و مهارت ها:1- برنامه ریزی راهبردی ، ایده پردازی و طراحی و معماری پروژه های پژوهشی 2-اجرای پروژه های سامانه های اطلاعاتی، داده پردازی و تحلیل کیفی 3 - اجرای پروژه های گفتار پژوهی و مصاحبه عمیق 4- طراحی و اجرای پروژه های فرهنگی و تولید نرم افزار های مالتی مدیا و اپلیکیشن موبایل 5 - پژوهشگر و سخنران حوزه سبک زندگی و غرب پژوهی 6 - روش شناسی حوزه اندیشه ورزی و پژوهش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =