دنیای سیال سفسطه و نمایشگاه آفتاب پرست ها !
مهر 6, 1397
نفاق ، انقلابی های پشیمان و دیو دنیاطلبی !
مهر 6, 1397

#محمد_همایونفر

با اندوهی فراوان و پس از مدت ها کلنجار رفتن با خودم در خصوص نوشتن این یادداشت ، تصمیم به این کار گرفتم ، برایم بسیار غمبار و تکاندهنده است که در آستانه چهل سالگی انقلاب خمینی کبیر و ملت بزرگ و شریف ایران به جای تبیین و تشریح الگوهای موفق اجتماعی فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی حاکمیت اسلامی آنهم پس از این همه فداکاری های ملت شریف و صبورمان در راه انقلاب و تقدیم خونهای شهدای عزیز ایران و منطقه در دفاع از اندیشه ها و آرمانهای متعالی و انسان ساز این انقلاب تاریخی ، مجبورم در این موضوع قلم بزنم که آیا فساد در جامعه ایران سیستماتیک شده است یا خیر ؟!

مگر نه اینست که این انقلاب نقطه امید و اتکای مظلومان و مستضعفان عالم بوده و هست و اکنون زمان آن بود تا پس از قریب به چهل سال به همگان نشان می دادیم چگونه و با چه روشی ما توانستیم با اتکا بر ایمان و وحی در توسعه مهندسی اجتماعی؛ فرهنگ ، سیاست و اقتصاد را از لابه لای لجن زار سیطره تمدن لیبرال و عقلانیت مدرن بالا بکشیم تا زندگی انسان ها رنگ و بویی فراتر از مصرف و شهوت بیابد و حال و هوای جامعه انسانی رهیده از ظلم و فساد و بی عدالتی گردد !

دریغ و درد که حالا باید بنشینیم از سطح و جنس فساد ببافیم و از حاکمیت خاندان ها و اشراف بنالیم و از بی حیایی و دریدگی آقازاده ها ضجه مویه کنیم ! این نبود عهدی که با امام و شهدا و رهبر و مولای خود بستیم !

سیاه نمایی و ناامیدسازی جامعه و مومنین به طور قطع گناهی بزرگ و نابخشودنی است اما فریفتن و خوش خیالی و دل به ناکجاآباد متوهمانه دادن هم از سر بی عملی و عافیت طلبی خیانتی بزرگ و نابخشودنی است ، ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی راهی که میروی به ترکستان است !

با خود می اندیشم که چگونه می توانیم بدون نپذیرفتن و نفهمیدن  مسئله به دنبال راه حل آن باشیم وقتی همچنان جمع زیادی از دوستان و وفاداران به ارزشها و آرمانها گرفتار در گرداب شخصیت ها و تعصبات قبیلگی اصلاح طلب و اصولگرا مشغول ماله کشی و توجیه مشکلات یاران قبیله خود و پرچم نمودن ضعف ها و مشکلات قبیله مقابل است ! مگر نمی بینیم ایران عزیزمان و میراث خونبار شهدای نازنینمان در میانه این دعوای زرگری گرفتار تاراج فرصت طلبان و سفره داران حرفه ای و لابی بازان همیشه قهرمان شده است ! ته این ماجرا خرابه ی  میهن و سوخته زمینی میماند و ما و دنیایی افسوس و ای کاش !

چه فرقی می کند وقتی همه می دانیم فساد از سر و کول جامعه بالا می رود حالا عنوانش چه باشد ! فساد سیستماتیک یا غیر سیستماتیک ! اصلا مسئله این نیست که باز بر سرش با هم به کل کل و دعوا بنشینیم !

زمانش رسیده است سر از لاک اعتماد به استوانه ها و مخروط ها و هرم های قدرت در نظام درآوریم و تا فرصت باقیست ،هر آنچه از سرمایه اجتماعی انقلاب 57 باقی مانده را از زیر دست سفره داران پر ادعا بیرون بکشیم چرا که نسل های بعدی این خاندان ها و حضرات با چنین سیر و سلوکی جز طاغوتی ویرانگر چیزی از انقلاب اسلامی بجا نخواهند گذاشت !

حالا می خواهد عمق استراتژیکمان تا مدیترانه رسیده باشد یا نه !  مسئله اینجاست که بر کرسی های خدمت و عدالت اگر تشنگان قدرت و ریاست نشستند دیگر نه خدمتی می ماند و نه عدالتی و دوباره تاریخ تکرار خواهد شد و کربلا برپا !

محمد همایونفر
محمد همایونفر
تخصص ها و مهارت ها:1- برنامه ریزی راهبردی ، ایده پردازی و طراحی و معماری پروژه های پژوهشی 2-اجرای پروژه های سامانه های اطلاعاتی، داده پردازی و تحلیل کیفی 3 - اجرای پروژه های گفتار پژوهی و مصاحبه عمیق 4- طراحی و اجرای پروژه های فرهنگی و تولید نرم افزار های مالتی مدیا و اپلیکیشن موبایل 5 - پژوهشگر و سخنران حوزه سبک زندگی و غرب پژوهی 6 - روش شناسی حوزه اندیشه ورزی و پژوهش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =