در آغوش بی نهایت !
شهریور 9, 1397
تولد سالم در آخرت !
شهریور 9, 1397

از سلسله مباحث انسان شناسی استاد محمد شجاعی

اگر سراغ قرآن می‌رویم، رفاقتی برویم، با آن رفیق شویم، قرآن بهترین رفیق است. و رفیقی هم هست که از رفاقت با آن بی نیاز نیستیم، نه در دنیا و نه در آخرت. رفیقی است که اگر با او رفیق نشویم بدبختیم و به تاریکی‌های جهنم و برزخ گرفتار می‌شویم. در دنیا باید مسیر ظلمت تا نور را طی بکنیم و اگر طی نکنیم در ظلمات برزخ گرفتار می‌شویم. اگر یک کسی که قرآن را می‌شناسد، می‌فهمد قرآن برایش نازل شده، با قرآن سروکار دارد، اگر می‌تواند رفیق شود و نشود، این شخص در آن ظلمات چطور می‌خواهد نجات پیدا کند؟ مگر قبر شوخی است؟ مگر قبر یک ساعت، دو ساعت، یک روز، دو روز است؟ برزخ مگر ده سال و پنجاه سال و صد سال و هزار سال است؟ ما الآن چه رفاقتی با قرآن داریم؟ چقدر با آن صمیمی هستیم؟

می‌فرماید: تک تک سوره‌های قرآن روز قیامت به شخص ظاهر می‌شوند. او می‌بیند یک چهره خوب، صمیمی، دوست داشتنی می‌آید. بعد می‌گوید اینجا به دادم برس! می‌گوید فراموشم کردی، من هم کاری نمی‌توانم بکنم. تو اصلاً از من فراری بودی، همه کس و همه چیز را به من ترجیح دادی! برای همه چیز وقت گذاشتی، حتی برای تلوزیون دیدن، مهمانی رفتن، پارک رفتن، برای همه ی کارهای طبیعی‌ات وقت گذاشتی، یک غذا می‌خواستی بخوری، چه تشریفاتی می‌گذاشتی تا این غذای طبیعی را بخوری، چطور وقتی موقع استفاده از «مائدة الله» اینگونه شدی؟

حضرت علی فرمود: سفره ی الهی است. اما ما به این مائدة الله رغبت نداریم. اصلاً حوصله‌اش را نداریم. برایش وقت نمی‌گذاریم.

محمد همایونفر
محمد همایونفر
تخصص ها و مهارت ها:1- برنامه ریزی راهبردی ، ایده پردازی و طراحی و معماری پروژه های پژوهشی 2-اجرای پروژه های سامانه های اطلاعاتی، داده پردازی و تحلیل کیفی 3 - اجرای پروژه های گفتار پژوهی و مصاحبه عمیق 4- طراحی و اجرای پروژه های فرهنگی و تولید نرم افزار های مالتی مدیا و اپلیکیشن موبایل 5 - پژوهشگر و سخنران حوزه سبک زندگی و غرب پژوهی 6 - روش شناسی حوزه اندیشه ورزی و پژوهش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =