“خودمان” را برای ماه عسل جا نگذاریم !
شهریور 9, 1397
رفاقت با قرآن !
شهریور 9, 1397

از سلسله مباحث انسان شناسی استاد محمد شجاعی

هیچ کس با فرهنگ دنیا کنار نمی‌آید؛ چون قبلاً در آغوش بی نهایت بوده و کمالات را بطور بی نهایت داشته‌اند. لذا وقتی در دنیا می‌آیند، با محدودیت اینجا نمی‌تو‌انند کنار بیایند. یک آدم وجود ندارد که بگوید: من توانستم کاملاً در دنیا خوشبخت بشوم و به همه آرزوها و چیزهایی که دوست داشتم و نیاز داشتم برسم.

اگر من روز اول بدانم که از کجا آمده‌ام و مسافر کجا هستم، اینجا آمدم و قرار است کجا برگردم، می‌توانم روابطم را با اشیاء طوری تنظیم کنم که خیلی دچار غصه و غم نشوم، اما اگر ندانم کجا آمده‌ام و کجا هستم و به کجا می‌روم، اینجا که می‌آیم همه دلم را صرف اینجا می‌کنم و همه وجودم و شخصیتم را بیهوده مصرف می‌کنم، غافل از اینکه کجا بودم و قرار است به کجا بروم؛ یعنی حیثیت بی‌نهایت خودم را در امر محدود  فرض می‌کنم و ظرفیت بی‌نهایتم را بایک کالای محدود ارضاء می‌کنم.

محمد همایونفر
محمد همایونفر
تخصص ها و مهارت ها:1- برنامه ریزی راهبردی ، ایده پردازی و طراحی و معماری پروژه های پژوهشی 2-اجرای پروژه های سامانه های اطلاعاتی، داده پردازی و تحلیل کیفی 3 - اجرای پروژه های گفتار پژوهی و مصاحبه عمیق 4- طراحی و اجرای پروژه های فرهنگی و تولید نرم افزار های مالتی مدیا و اپلیکیشن موبایل 5 - پژوهشگر و سخنران حوزه سبک زندگی و غرب پژوهی 6 - روش شناسی حوزه اندیشه ورزی و پژوهش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =